<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=742496183637273&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">

  Дослідження біологічних протруйників Біотрінсік компанії Індіго Агрікалче в 2022

  липня 15, 2022

  В дослідному господарстві Інституту Фізиології рослин та ганетики НАН України в липні 2022 відбувся День поля, в якому прийняла участь компанія Індіго Агрікалче, США, відома новітніми розробками біологічних препаратів для більшості сільськогосподарських культур.

  UA Field Day-1UA Field Day-2

  Основні питання – отримання максимальних врожаїв озимої пшениці в умовах війни, недостатку мінеральних добрив та прогресуючої посухи в Україні.

  Академік Моргун В.В., директор ІФРГ наголосив, що інститут щорічно впроваджує у виробництво нові сорти пшениці з потенційною врожайністтю понад 10 т/га, але в більшості господарств урожайність знижується погодними умовами, посухою і зменшенням внесення поживних речовин.

  Саме протруйники-інокулянти компанії Індіго Агрікалче забезпечують покращення посухостійкості і споживання рослинами важкодоступних елементів живлення з грунту.

   

  БІОЛОГІЧНІ ПРЕПАРАТИ ІНДІГО АГРІКАЛЧЕ

  • Ендофіти, що живуть і розмножуються в кореневій системі сільськогосподарських культур.
  • Застосовуються методом обробки насіння до посіву зернових (ВС водна суспензія), та безпосередньо при посіві кукурудзи і соняшника в бункерах сівалок (ПС порошок сипучий)
  • Розроблені на основі природних видів бактерій, грибів або їх сумішей та адаптовані до кліматичних умов в різних країнах
  • Препарати спеціалізовані до видів сільськогосподарських культур

  Типи дії препаратів:

  1. Препарати для подолання посухи, приморозків за рахунок синтезу гормонів росту, збільшення кореневої системи і активації фізиологічних процесів. В основному, на основі бактерій
  2. Препарати для покращення засвоєння важко доступних елементів живлення рослинами з грунту (NPK, мезо, мікро елементів. В основному, на основі грибків
  3. Препарати для захисту від:
  • захворювань: фузаріози, пітіоз та інші
  • нематод
  • шкідників

  В Україні застосовується бактеріальний протруйник Індіго і30 ВС (Bacillus simplex) на озимих та ярих пшениці і ячмені, впроваджуються Біотрінсік і30 ПС (Bacillus simplex) на кукурудзі та Біотрінсік і 180 ПС (Cladosporium tenuissimum) на соняшнику.

  Механізм дії протруйника Біотрінсік І 30 ПС полягає в синтезі бактеріями Bacillus simplex фітогормонів в процессі переробки цукрів в корінні рослин.

  Підвищена концетрація ауксуну, гібіреліну і цитокеніну прискорює ділення клітин, що збільшує довжину, кількість та масу коренів.

  Root Weight i30

  Рослини пшениці, кукурудзи, соняшнику завдяки препаратам Біотрінсік спроможні використовувати вологу і поживні речовини з глибших шарів грунту, що зменшує вплив посухи і збільшує урожай.

  При обробці насіння соняшнику протруйником Біотрінсік І 180 ПС гриб Cladosporium tenuissimum, клас Dothideomicetae, активний компонент через корені виділяє органічні кислоти, формує органо-мінеральні сполуки в грунті, що покращує засвоєння поживних речовин кореневою системою.

  UA Field Day-3

   
  Доктор біологічних наук, член-корреспондент НАН України повідомив, що в дослідженнях Інституту Фізиології рослин та ганетики в 2022 році Біотрінсік І 180 ПС підвищував Індекс хлорофіла (SPAD) на 7 %, а нормалізований вегетаційний індекс (NDVI) на 13 % порівнянно з контролем, що покращує синтез та накопичення пластичних речовин для потенційного урожаю.

   

  Польовими дослідженнями в 2021-2022 рр встановлено, що обробка насіння озимої пшениці Індіго 30 ВС збільшувало масу кореневої системи на 40-66 %. image-png-Jul-15-2022-10-34-06-73-AMКонтроль                       Індіго 30 ВС

  Така ж тенденція спостерігається при обробці кукурудзи і соняшнику.

  Corn Comparison UA-1Sunflower Comparison UA

   

  В господарствах холдингу Агропросперіс урожайність кукурудзи в 2020 році збільшилась в середньому на 430 кг/га, що забезпечило додатковий прибуток 77 доларів США з гектра.

  В 2021 році цей показник склав 358 кг/га та 70 доларів США з гектра відповідно.

  Урожайність соняшнику при обробці Біотрінсік і180 ПС в 2021 році збільшилась в середньому по Україні на 320 кг/га (+10,1%), що забезпечило додатковий прибуток 160 доларів США з гектара.

  Компанія Індіго Агрікалче продовжує дослідження і впровадження нових біологічних препаратів, що дасть можливість оптимізувати господарствам кількість внесення мінеральних добрив, за рахунок більш ефективного засвоєння рослинами.

  Про результати ми розповімо після проведення днів поля в областях Украни по соняшнику і кукурудзі.

  Віримо у перемогу і сподіваємось на повернення до мирної праці і життя !

  UA Team